6 Ekim Perşembe / 2022 /
Arşiv

2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın orman muhafaza memuru alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor. Ağustos ayında Resmi gazete'de yayımlanan personel alımı ilanına başvurular 24 Eylül 2019 tarihinde başlamış, OGM Memur alımı için işlemlerin 7 Ekim'de sona ereceği bildirilmişti.

04 Ekim 2019 Cuma 08:00
2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Mithat YÜKSEL

2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru Alımında Başvurular Sona Eriyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı için 24 Eylül 2019 tarihinde başlayan başvuru lemleri 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle sona erecek. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün uzun süredir beklenen 2 Bin 700 kişilik orman muhafaza memuru alımı için ilan 29 Ağustos 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

İlgili ilanda, başvuru işlemlerinin 24 Eylül 'de başlayacağı belirtilmiş, işlemlerin 7 Ekim 2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr/ adresinden e-Devlet şifreleriyle gerçekleşeceği vurgulanmıştı. Orman Muhafaza Memuru alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarına dikkat etmesi gerektiğine vurgu yapılan duyuruda ;  adayların 36 yaşından gün almamış olması, KPSS'den en az 60 puan almış olması, ükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olması gibi şartları da yerine getirmesi gerektiği belirtildi. 

OGM 2 BİN 700 MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

ADAYLARDA ARANACAK GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

b) Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,

ç) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,

d) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

e) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

f) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ E-DEVLET ŞİFRELERİYLE GERÇEKLEŞECEK

2 Bin 700 Orman Muhafaza Memuru alımı için işlemleri http://isealim.ogm.gov.tr/ adresinden e-Devlet üzerinden yapılacak. Orman Muhafaza Memuru alımı için başvuru yapacak adaylara OGM'den yapılan uyarıda, "23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir." denildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.